Hatay Meyve Fidanı

Meyve fidanları satışı yapmak isteyen firmaların fidanları satın alırken sorunlu fidanla karşılaşmamaları ve zarar etmemeleri için dikkat etmesi gereken detaylar bulunmaktadır.
Meyve fidanları satın alırken aşılı meyve fidanı mı yoksa açık kök meyve fidanı mı olup olmadığı önemlidir. Çünkü alınan meyve fidanlarının özelliğine göre dikkat edilecek hususlar ön plana çıkmaktadır.  Açık kök şeklinde alınmış olan meyve fidanlarının dikim zamanı mart ayının son hatasına kadar sürmektedir. Tüplü meyve fidanlarının en önemli özelliği ise her zaman dikilebilirler. Ayrıca, Fidan satışı sürekli ve kaliteli bir şekilde yapıldığı sürece meyve fidanlarına ihtiyaç talebi de fazla olacaktır.  Satış süreci ve satın alma süreçlerinde verimli olabilmek için meyve fidanının kalitesine dikkat edilmelidir. Meyve fidanlarının kalitesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu yüzden satın alınacağı zaman dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca ucuz fidan nereden alınır konusunu da ayrıntılı değerlendirmeli ve ucuz satın alınan fidanların sorunlu olmamasına özen gösterilmemelidir.
 
Hatay'dan Meyve Fidanı Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar?
Açık kök fidan alırken herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sertifikalı üretim yapan firmalar araştırılmalı ve bu firmalardan meyve fidanı satın alınmalıdır. Çünkü fidan üreticiliği sertifikasına sahip olan firmalar birçok denetimden geçmektedir. Denetimden geçen fidanlar kayıt altına alınarak kaliteli olduğu tespit edilmektedir. Açık kök fidanları satın alınacağı zaman alınacak olan fidanların köklerinin detaylı incelenmesi önemlidir. Çünkü fidan köklerinde eğer bir mantar varsa bu fidan kökünün hastalıklı olduğu anlamına gelebilir. Meyve fidanlarının gövdesi ayrıntılı incelenmelidir.
Meyve fidanlarının gövdesinde zaman zararlı ve kabuklu olan bitlerin olup olmadığına bakılması önemlidir. Satın alınacak olan meyve fidanı canlı görünmelidir. Solgun olan meyve fidanları satın alınmamalıdır. Çünkü meyve fidanlarının köklerinin gelişimi önemlidir. Solgun ve cansız görünen meyve fidanlarının kökleri iyi gelişmediğinden sorun yaratacaktır. Bununla birlikte, meyve fidanı satın alırken fidanın aşı yerine dikkat edilebilir. Ayrıca her fidanın aşı ile üretilmediği de göz önünde bulundurulmalıdır. Köklerin gelişmiş olması satın alınması için gerekli özelliklerdendir. Meyve fidanlarının dallarında eğer yumru varsa bu yumrular hastalıklı olabilir. Bu yüzden, satın alırken yumru olup olmadığına dikkat edilmelidir.
 
Açık kök meyve fidanları gibi aşılı ve tüplü olan meyve fidanları satın alınacaksa, alınacak olan firmanın sertifika sahibi olması önemlidir. Tüplü ve aşılı bir meyve fidanı satın alınırken fidan belirli bir saksı ya da torbada olduğu için, fidanın saksıya olan tutulumuna dikkat edilebilir. Aynı şekilde tüplü meyve fidanlarını satın aldıktan sonra sorunla karşılaşmamak için fidanın hastalıklı olup olmadığını bilmek gerekir. Bunun için gövde ya da dallarında yumru ya da zararlı bakterilerin olup olmadığına bakılmalıdır. Satın alınacak olan meyve fidanı ister açık kökte isterse de tüpte olsun mutlaka aşı yerine bakılmalıdır.

Yerli Meyve Fidanı Satışı

Renkli görüntüleri, birbirinden lezzetli tatları ve insan vücuduna olan faydaları ile meyveler özellikle bahçelerin olmazsa olmazları arasındadır. Yerli meyve fidan satışı ile Hatay'da birçok meyve fidanını sizlere sunuyoruz.
DAHA FAZLA

Tüplü Fidan ve Açık Köklü Fidanlar

Tüplü Fidan Nedir? Fidanın yetiştirme torbası tüp kelimesi ile ifade edilir. Bitkinin kökleri topraklı poşet içerisinde olan fidanlardır. Fidanlar yetiştirilmek için anacı topraklı fidan yetiştirme torbasına eklilir. Torbada belirli bir boya geldikten sonra aşılanır. Bu tip tüplü fidanlar yılın 12 ayı ekilebilir.
DAHA FAZLA

Hatay'da Limon Ağacı Yetiştirme

Saksıda limon ağacı yetiştirilirken genelde yapılan hatalar bitkiye zarar verir düşüncesi ile budama yapmamaktır. Genelde tüm bitkilerde budama bitkiyi gençleştirir. Daha iyi limon ağacınız büyüme sağlar.
DAHA FAZLA

Hatay Portakal Fidanları Hakkındaki Bilgiler

Portakal fidanları; kökleri hava ile temas etmediği için yılın 12 ayında da dikilebilmektedirler. Saksıya dikilecek ise; en az 9 litrelik saksıya dikilmelidir. Normal dikim işleminde ise; 50-60 santimetre derinlikte ve genişlikte çukur açılmalıdır.
DAHA FAZLA

Antakya'da Mandalina Fidanları

Mandalina fidanları; sıcaklığın yüksek olduğu, Akdeniz ikliminin yaşandığı yerlere daha uygundur. Humuslu topraklara 50-60 santimetrelik çukurlar kazılarak dikilmelidir.
DAHA FAZLA

Hatay Zeytin Fidanları

Zeytin fidanları, farklı çeşitleri ile değişik lezzetlere sahip zeytin meyvesi hasatını 3 sene sonunda sunan, Ekim ayında dikime uygun fidan türleridir. Zeytin fidanları dikimi hakkında detaylara alt başlıklarda yer değinilmiştir.
DAHA FAZLA

Ceviz Bahçesi Kurarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ceviz bahçesi kurmayı düşünen yatırımcıların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri şudur: fidan alımı yaparken sadece fiyatlara bakarak alım yapacakları firmayı seçmeleri doğru değildir.
DAHA FAZLA

Mavi Sertifikalı Fidan Nedir?

Ülkemizde çoğu fidancının ürettiği fidanların sertifika kademesi kısmında ‘Standart’ yazmaktadır. Bu Standart sertifikalı fidanların etiketleri ise ‘Sarı’ renkli olarak Tarım Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL