Etrusca Armut Fidanı

Etrusca armudu İtalya’da melezleme ile elde elden ağaç yarı dik gelişen ve geniş taç oluşturan erkenci çeşitlerdendir. Meyve orta irilikte ve sertliktedir.
Meyvesi ortalama 150-170 gram arasında gelmektedir. Meyve eti açık krem, sulu ve tatlıdır. BA-29, MC ve OH-F anaçları üzerinde gelişimi ve uyuşması iyidir. Erkenci olması nedeniyle talep görmektedir. Sahil bölgeler için dikimi uygundur.
ORJİNİ: Anadolu
AĞAÇ: Erkenci bir çeşit olup verimi yüksek ve süreklidir. Düzenli ve simetrik yapıda meyve verir.
MEYVE: Meyveleri kendi dönemine göre oldukça büyük olup meyve kabuğu yeşil zemin üzerine kırmızı yanak yapmıştır. Meyve eti sulu, kokulu ve aromatiktir.
HASAT ZAMANI: 5 Temmuz ile 15 Temmuz arasıdır.
TOZLAYICILAR: Santa Maria, Williams, Turandot dur.

Conferance Armut Fidanı

Konik ve orta büyüklükte meyvelere sahiptir. Meyveleri sarı üzerine pas renginde benekli olup iç tarafları beyazdır. Verimli bir türdür. Sert ve lezzetlidir. Uzun süre depolanmaya elverişlidir. Hasat zamanı eylül ayıdır.
DAHA FAZLA

Deveci Armut Fidanı

Kökeni Anadolu olup, ağaçları orta kuvvete yarı yayvan gelişen bir çeşittir. Meyveleri, iri, iyi bakım koşullarında çok iri, basık, alt kısmı geniş, boyunsuz, çiçek çukuru derindir. Erwinia (ateş yanıklığı)bakteriyel hastalığına duyarlıdır.
DAHA FAZLA

Santa Maria Armut Fidanı

Anavatanı İtalya’dır. Ülkemizde yaygın bir şekilde yetiştirilir. Konik ve büyük meyvelere sahiptir.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL