Granny Smith Elma Fidanı

Tüplü aşılı tam bodur Granny Smith Elma Fidanı, bodur elma fidanı üretiminde kullanılan anaçlar üzerine aşı yapılarak üretilmektedir.
Verimi iyi olan Granny Smith elma çeşidi Avustralya orijinli, ağaçları çok güçlü gelişen, yarı dik taç oluşturan bir çeşittir. Bodur, yarı bodur ve çöğür anaçları ile uyumu iyidir. Granny Smith Elmanın meyvesi iri, parlak koyu yeşil renkte, meyve eti beyaz, sulu, çok hoş ekşi tadı vardır. Depolaması oldukça iyi olup 9 ay muhafaza edilebilir. Özellikle İç Anadolu, Trakya ve Göller yöresinde tam bodur anaçlar üzerinde güneş yanıklığını önlemek için ağaçlarda ışık geçirgenliğini azaltan örtü materyalleri ile gölgeleme yapılmalıdır. Hasat zamanı; Golden Delicious 'tan 25-28 gün sonradır. Erken hasat edilen meyvelerde depoda kabuk kararması olmaktadır. Tozlayıcıları, Golden Delicious, Fuji, Gala Grubu, Red Delicious çeşitleridir iyidir. 
 
Tür  : ELMA
Çeşit  : GRANNY SMİTH
Orjini  : Avustralya
Diğer İsimleri  :
Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve yarı dik gelişir, verimlidir.
Meyve İriliği  : Orta iri - iri arasıdır.
Meyve Şekli  : Yuvarlağa yakın, hafif konik.
Meyve Kabuğu  : Yeşildir, beyaz beneklidir.
Meyve İçi  : Yeşilimsi beyaz renktedir, sert dokulu ve gevrektir.
Meyve Kalitesi  : Tatlı mayhaoştur, sulu, aromalı ve çok kaliteli bir çeşittir.
Depolama süresi : Depolamaya çok uygundur. Bütün kış soğuk hava depolarında saklanabilir.
Çiçeklenme zamanı  : Orta dönemde çiçek açar.
Derim Zamanı  : Ekim ayının sonunda hasat edilir.
Tozlayıcıları  : Golden Delicious, Fuji Grubu ve Gala Grubudur.
Diğer özellikleri  : Rengi ve sertliği ile ön plana çıkmaktadır. Tatlı iyi bir aroması vardır.

Fuji Elma Fidanı

Ağacın Yapısı; Kuvvetli, yarı dik bir ağacı vardır.
DAHA FAZLA

Scarlet Spur Elma Fidanı

ABD menşeili bu fidanın meyvesi elma türleri arasında en koyu kırmızılardan biridir. Bordo renge kadar koyulaşan elma verimli türlerin de başında gelir. Orta kuvvette dik ağaç türündendir. Eylül ayının ortalarından itibaren hasat edilebilir.
DAHA FAZLA

Super Chief Elma Fidanı

Super Chief meyveleri orta irilikte olup sulu ve lezzetlidir. Meyve kabuk rengi; sarı zemin üzerinde parlak kırmızıdır. Soğuk hava tesislerinde uzun süre muhafaza edilebilir.
DAHA FAZLA

Red Chief Elma Fidanı

Red Chief Elma çeşidinin meyveleri orta irilikte,iri, basık şekildedir. Meyve kabuk rengi; sarı zemin üzerinde parlak kırmızıdır.
DAHA FAZLA

Jeromine Elma Fidanı

Ağacın Yapısı; Ağaçları orta kuvvette gelişir. Gelişim olarak red chiefe benzer. Yarı bodur klon anaçlara uyumu daha güzeldir. Oldukça verimli bir çeşittir. Yarı bodur elma fidanı olarak geçer.
DAHA FAZLA

Gala Elma Fidanı

Verimlilik açısından üst sıralarda yer alan ve birçok türün de dölleyicisi yapılabilen elma fidanı gala Yeni Zelanda orijinli bir meyvedir. Gerekli iklim şartları uygunluğu sayesinde ülkemizde de sıkça tercih edilmekte ve yüksek verim alınmaktadır.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL