Franquette Ceviz Fidanı

Dik ve iri ağaçlar yapar, yan dal verimliliği düşüktür. Meyveleri uzunumsudur. Chandler’e tozlayıcı olarak yetiştirilir. Kapama bahçe olarak tavsiye edilmez. Geç yapraklandığı için ilkbahar geç donlarına karşı dayanıklı sayılır.

Günümüzde Franquette ceviz fidanı Chandler ve Fernor gibi ceviz fidanlarının tozlayıcı çeşidi olarak kullanılmaktadır.  Franquette ceviz fidanının meyvesi küçük ve lezzetlidir. Meyveleri üzüm salkımı şeklinde ve iç ağırlıkları 5,6 gramdır. Meyvelerinin rengi beyazdır ve çok iyi renkli cevizler arasında yer alır. İnce kabuklu olan meyvelerinin aç doluluk oranı %45-46 civarındadır. Franquette ceviz fidanları iri ağaçlar olarak büyürler. Yan dallarında meyve verme oranı biraz düşüktür. Soğuk ve yağmurlu bölgelerde daha çok verim alınan ağaçlardır. İlkbahar geç donlarından etkilenmeyen Franquette ceviz fidanı farklı iklim koşullarına kolay adapte olabilir.

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor cevizi Franquette x Lara melezidir. Fransa’da son yıllarda kurulan ceviz bahçelerinin önemli bir kısmı Fernor ceviz çeşidi ile kurulmaktadır.
DAHA FAZLA

Fernette Ceviz Fidanı

Ceviz yetiştiriciliği ülkemizde oldukça gelişmiştir, gelecek kuşakların sağlığı için herkesin ceviz tüketmesi gerekir.
DAHA FAZLA

Chandler Ceviz Fidanı

Chandler ceviz ceşidi, çok verimli bir çeşit, geç donların olduğu bölgelere tavsiye edilir. Geç uyanır donlardan etkilenmez. Chandler cevizinin meyve eti beyaz, iç verimi yüksektir.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL