Şekerpare Kayısı Fidanı

Ülkemizde neredeyse tüm kayısı çeşitlerine Şekerpare denilerek tatlı ve lezzetli olduğu vurgulanmaya çalışılır ama aslında Şekerpare Kayısı kendine özel bir varyetedir.
Sofralık olarak tüketilen Şekerpare Kayısının etli olması sebebiyle kurutması da değerlidir. Oldukça tatlı, kendine has aromaya sahip Şekerpare kayısı ağaçları da çok kuvvetli ve yayvan olarak gelişir. Yarma kayısı çeşitlerindendir. Çekirdekleri ise uzun ve orta iriliktedir. Temmuz ayının 2. Haftasıyla birlikte hasat olgunluğuna erişir. Hem sofralık hem kurutmalık özellikleri olan yerli çeşitlerimiz arasında yer alır.
 
Tür  : KAYISI
Çeşit  : ŞEKERPARE
Orjini  : Anadolu
Diğer İsimleri  : Ziraat Şekerparesi
Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve yayvan gelişir. Verimlidir.
Meyve İriliği  : Orta iri.
Meyve Şekli  : Oval hafif yassı.
Meyve Kabuğu  : Kabuk rengi sarıdır. Güneş gören tarafları kırmızıdır.
Meyve İçi  : Sarıdır. Et dokusu orta sertliktedir. Çekirdek etten ayrıdır. Çekirdek küçük ve şişkindir. Çekirdek içi tatlıdır.
Meyve Kalitesi  : Kalitelidir. Çok tatlıdır.
Depolama süresi : Yaş olarak uzun süre depolanmaz.
Çiçeklenme zamanı  : Orta dönemde çiçeklenir.
Derim Zamanı  : Haziran ortası.
Tozlayıcıları  : İhtiyaç duymaz.
Diğer özellikleri  : En tatlı kayısı çeşitlerindendir. Kayısıyı elinizde ikiye böldüğünüzde çekirdek evine suyu birikir. Hem sofralık hemde kurutmalık olarak kullanılır. 

Borsalino Erkenci Kayısı Fidanı

Borsalino Erkenci Kayısı Fidanı ÇİÇEKLENME : Mikado’dan 15 Gün önce AĞAÇ : Orta güçlü, yarı açık gelişen bir ağaç yapısı vardır. MEYVE : Mikado kayısı cinsi yuvarlak şekilli, turuncu zemin üzerine kırmızı yanaklıdır. Çatlama hassasiyeti göstermez. Sert bir meyve yapısı vardır. Asitsiz ve lezzetlidir.
DAHA FAZLA

Roxana Kayısı Fidanı

Seyrek dallı, çok iri yapraklı ve güçlü ağaç yapısına sahip bir varyetedir. Ağaçları yaygın ve oldukça hızlı gelişir. Genellikle meyveleri orta iriliktedir ama bazen çok olabiliyor.
DAHA FAZLA

Orange Rubby Kayısı Fidanı

Orange Ruby Kayısı Fidanı Ağaçları kuvvetli ve yarı dik gelişir. Meyveleri oval ve ekvatorda yuvarlaktır.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL