Okitsu Mandarin Fidanı

Okitsu mandalin fidanı Japonya kökenli olup 1meyve kabuğu hafif pürüzlüdür.Meyve eti koyu portakal rengindedir.Meyve şekli yassı olup çapı 7-8 cm arasındadır.Kabuk ete bağlılığı gevşektir.
Meyve ağırlığı ise 180-200 gram arasındadır.Çekirdek sayısı olmayıp puflaşma az miktardadır.Hasat zamanı Ekim ayında gerçekleşmektedir.Soyulması oldukça kolay olan okitsu mandalina fidanının meyvelerinin yemesi mükemmeldir.Okitsu mandalina fidanı ağaç gelişimi hızlı, saksıda yetiştiricilik için idealdir.
 
Menşei : Japonya
Belirme Yılı : 1940
Kabuğu : Porakal rengi,hafif pürüzlü
Eti : Koyu portakal rengi
Şekli : Yassı
Çapı : 70 - 80 mm
Ağırlığı : 180 - 200 gr
Kabuğun Ete Bağlılığı : Gevşek
Usare Miktarı : 38%
Çekirdek Sayısı : Çekirdeksiz
Puflaşma : Çok fazla değil
Olgunlaşma / Hasat : Ekim
Periyodisite : Az

Robinson Mandarin Fidanı

1967 ve 1973 yıllarında ABD’den ülkemize girişi olmuştur. Verimli bir çeşit olup taşıma ve depolamaya elverişlidir.
DAHA FAZLA

Earl St. Ann Mandarin Fidanı

Orijini tam olarak bilinmemektedir. Meyveleri orta büyüklükte olup yassi seklindedir. Meyvelerin büyüklügü küçüktür. Çekirdeksiz bir çesit olup kabugu kolayca soyulmaktadir. Hasat zamani Eylül – Ekim aylaridir. Küçük agaç olusturup verime erken yatmaktadir.
DAHA FAZLA

Nova Mandarin Fidanı

Nova mandalin fidanı Fremont ve Robinson gibi melez bir çeşittir. Meyve kalitesi yüksek olan bu çeşit Kasım ayında olgunlaşır. Verimli bir türdür.
DAHA FAZLA

W.Murcott Mandarin Fidanı

W.Murcott mandalina fidanı çeşidinin meyve kabuğu kırmızımsı turuncu, iç kısmı parlak turuncu renktedir.Geçci bir mandarin türüdür.Meyveleri kokulu ve kendine has bir aroması vardır.Mayhoş tatlı arasında bir tadı vardır.W.Murcott mandalina fidanı dikildikten en geç 2 sene içerisinde meyve verebilmek olup ağaç gelişimi hızlıdır.
DAHA FAZLA

Satsuma Mandarin Fidanı

Orijini Japonyo olan satsuma mandalina fidanını ülkemize Gürcistan Batum üzerinden gelmiştir. Meyve kabuğu hasat döneminde sarı-portakal renginde ve hafif pürüzlüdür; kalınlığı 3.37 mm'dir.
DAHA FAZLA

Dobashi Beni Mandarin Fidanı

Dobashi Beni mandalina fidanı çeşidinin agaçları güclüdür.Turunçgil çeşitleri arasında soğuğa en dayanıklı çeşitlerden biri olarak bilinir. Genç ve güçlü dalları küçük dikenlere sahiptir. Erkenci bir çeşit olan dobashi beni mandalina fidanının meyveleri depolama ve taşımaya elverişli, verimli bir çeşittir. Kabukları incedir. Yüksek kalitede tada ve dokuya sahiptir
DAHA FAZLA

Mihowase Mandarin Fidanı

Miho Wase mandalin fidanı çekirdeksiz mandalina çeşitlerinden birisi olup Okitsu mandalinden 3-5 gün önce olmaktadır.Meyve eti yumuşak , kabun orta kalınlıkta olup sulu bir mandalin çeşididir.Aroması mükemmel, kabuğundan ayrılması kolay bir mandalina çeşididir.Ilıman iklim bandından rahatlıkla yetiştiriciliği yapılabilen wiho wase mandalina fidanının ağaç gelişimi hızlı olup saksıda yetiştiriciliğe çok uygundur.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL