Gemlik Zeytin Fidanı

Gemlik zeytini her sene sürekli meyve vermesi ve erken yaşlarda verime oturması gibi özellikleri diğer zeytinlerden ayrılmaktadır.
Meyve tadı iyi olup çekirdekleri küçüktür.Gemlik zeytin fidanı hızlı bir gelişme göstermektedir.Fidanlarından erken yaşlarda ürün alabilirsiniz.Yapraklarını bitki çayı olarak kullanabilir, meyvesini yeşilken hasat ederek kırmalık, tam siyah iken hasat edip pastırmalık zeytin olarak kullanabilirsiniz.Yetişmiş bir ağacından 70-100 kg zeytini rahatlıkla toplayabilirsiniz.
 
Tür  : ZEYTİN
Çeşit  : GEMLİK (TRİLYE)
Orjini  : Anadolu.
Diğer İsimleri  : Kara, Kıvırcık, Kaplık.
Ağaç Özellikleri  : Orta kuvvette gelişir.
Meyve İriliği  : Orta iriliktedir.
Meyve Şekli  : Yuvarlağa silindiriktir.
Meyve Kabuğu  : Siyahtır.
Meyve İçi  : Çekirdekleri orta iriliktedir.
Meyve Kalitesi  : %29,9 yağ içerir.
Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
Çiçeklenme zamanı  : 12 Mayıs-9 Haziran.
Derim Zamanı  : Kasım-Aralık ve Ocak ayları hasadı yapılır.
Tozlayıcıları  : Ayvalık,Çakır.
Diğer özellikleri  : Ülkemizde üretilen zeytinlerin %80'i gemlik zeytinidir.Meyveleri yağ bakımından zengin olduğu için sofralık dışında yağlık olarak değerlendirilir.

EDREMİT (AYVALIK) ZEYTİN FİDANI

Tür :ZEYTİN Çeşit :EDREMİT(AYVALIK) Orjini :Anadolu. Ağaç Özellikleri:İyi bakım şartlarında kuvvetli gelişir. Meyve İriliği :Orta iriliktedir. Meyve Şekli :Yuvarlağa silindiriktir. Meyve Kabuğu :Siyahtır. Meyve İçi :%24,7 yağ içerir. Meyve Kalitesi : hoş kokuludur, verimi çok iyidir. Depolama süresi :Depolamaya uygundur. Derim Zamanı : Ekim sonu - Kasım başı. Tozlayıcıları : Kendine verimlidir. Diğer özellikleri :Siyah olum döneminde hasat edilir siyah sofralık olarak kullanılır.
DAHA FAZLA

Arbequina Zeytin Fidanı

Arbequina bu adı muhtemelen ağacın kökeninin Arbeca şehri (Lleida, İspanya) yakınlarında bulunmasından dolayı almıştır. Bölgede, Arbequí, Arbequín ve Blancal isimleri de kullanılmaktadır.
DAHA FAZLA

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL