Yassı Şeftali Fidanı

Hasat zamanı haziran sonu temmuz ayının ilk haftası arasındadır. Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
Yassı şeftali ağaçları orta güçte gelişir ve çok yüksek verimliliğe sahiptir. Meyvenin ağaç üzerinde dağılımı çok iyi olup aşırı seyreltme ihtiyacı duymaz ve bu sayede üretim masrafları düşüktür.
 
·Çiçek açımı orta dönemde olup çiçekleri büyük ve donlara karşı dayanıklıdır.
 
·Tipik basık şeftali özelliği olan mükemmel ve aromatik tada sahiptir. Meyveleri çok yüksek çaplara (80mm üstü) ulaşma kapasitesine sahiptir
 
. Meyve eti çok sert ve sulu olup çok yüksek depolama, yol ve raf ömrüne sahiptir. Meyve rengi yoğun ve koyu kırmızı olup tüm yüzeye yayılmıştır. Az tüylü yapısı ile çok çekici bir görünüm sunar.
 
·Çatlak oluşturmaz ve meyve yüksekliği asla 4 cm’yi aşmaz. İlgi çekici görüntüsü ve eşi bulunmaz lezzeti ile yakın geleceğin vazgeçilmez ürünüdür.
 
·Hasat Zamanı:Haziran ayı 3. haftasından sonra hasadı olmaktadır.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebili.
. Basık Şeftali Fidanı Yaşı:Gönderimi yapılan fidanların toplama budama,ilaçlama,toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için taç oluşum noktası aşağıdan yapılmış olup aşı yaşı maksimum 1 veya 2 dir.
 
·Gönderilecek Fidan Yaşı:Aksi belirtilmediği sürece 2-3 arasındadır
 
·Basık Şeftali Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı:Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
 
·Basık Şeftali Fidanı Üretimi:Şeftali fidanı üretiminde yongalı göz , dilcikli aşı veya t göz aşı yöntemleri kullanılmaktadır.
 
·Şeftali Fidanı Anacı:Klasik anaçlı şeftali fidanları genelde yabani şeftali fidanı çöğürleri üzerine aşılama yapılmaktadır.
 
·Şeftali Fidan Durumu:Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir.
 
·Genel Gübreleme Bilgisi:Kışın azot ağırlıklı gübreleme,çiçek döneminde fosfor ve potasyum ağırlıklı gübreleme yapabilirsiniz.
 
·Basık Şeftali Fidanı Mevsimsel Durumu:Şeftali fidanları yaprak döken bir bitkidir.Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz.Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir.Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
. Basık Şeftali Fidanlarım Geldiğinde Ne Yapmalıyım:Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız.Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur.Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.

Fidanlarımızla İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin!

TEKLİF AL